امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
تور لحظه آخری اروپا
#1
یکی از جذاب ترین تورهای گردشگری در جهان، همراهی با تور اروپا است. وجود کشورهای متمدن با آداب و رسوم مختلف و تاریخ غنی و همچنین داشتن آب و هوای مناسب و موقعیت جغرافیایی خوب از جمله دلایل سفر به کشورهای قاره اروپا است.
[img=0x0]https://safaryar.net/wp-content/uploads/2018/04/Europe-Tors-1-2.jpg[/img]
آشنایی با قاره اروپا
در نیم کره شمالی زمین، قاره ای به نام اروپا قرار گرفته است. این قاره بعد از قاره اقیانوسیه دومین قاره کوچک جهان به شمار می آید. قاره اروپا و آسیا در یک خشکی بزرگ قرار گرفته اند که مرز این خشکی اوراسیا نامیده می شود. کوه های اورال مرز بین اروپا و آسیا هستند.
تاریخ زندگی مردم این قاره از دوره پیش از تاریخ و حدود 45000 سال پیش از میلاد است که انسان ها قدم به این قاره گذاشته اند. رومیان و یونانیان از اقوام تاریخی این قاره هستند. قاره اروپا دارای مساحتی حدود ده میلیون کیلومتر مربع می باشد. اروپا دارای جمعتی حدود 730 میلیون نفر است. در واقع یازده درصد از جمعیت جهان را قاره اروپا تشکیل می دهد. بنابراین این قاره دومین قاره از نظر تراکم جمعیت می باشد. قاره اروپا به دو قسمت اروپای شرقی و اروپای غربی تقسیم می شود. از جمله شهرهای تاریخی که در اروپا قرار دارند شهر لندن، رم، مسکو، آتن، پاریس و برلین را می توان نام برد. در قاره اروپا پنجاه و دو کشور مستقل و وابسته وجود دارد. برخی از این کشور ها آلمان، بلژیک، بلاروس، آلبانی، بلغارستان، کرواسی، فرانسه یونان و … هستند. رودهای معروف این قاره رود ولگا، راین، دانوب، رون و البه نام دارند. لازم است بدانید رایج ترین زبان ها در قاره اروپا خانواده زبان های هندو اروپایی، زبان های اورالی و زبان های ترکی و مغولی هستند. در اروپا اقوام گوناگونی زندگی می کنند. مردم این کشور با کار و تلاش بسیار موفق به ریشه کن کردن فقر در این کشور شده اند. به طوری که ثروتمند ترین مردم جهان اروپایی ها هستند. مردم اروپایی سفید پوست هستند.
[img=0x0]https://safaryar.net/wp-content/uploads/2018/04/Europe-Tors-1.jpg[/img]
موقعیت جغرافیایی قاره اروپا
قاره اروپا از شمال به اقیانوس منجمد شمالی و از جنوب به دو دریای سیاه متصل می شود، این قاره از قسمت غرب به اقیانوس اطلس منتهی شده و در جنوب به قاره آسیا متصل می شود. این قاره در بین مدارهای 35تا 75 جغرافیایی واقع شده است. مناطق شمالی اروپا دارای کوه های کم ارتفاع فرسوده و پیر می باشند، بنابراین در این قسمت از اروپا فرسایش سبب ایجاد ناهمواری های بسیاری شده و این منطقه اروپای پیر نام گرفته است.
ویزای شینگن و سفر به کشورهای عضو اتحادیه اروپا
در اتحادیه اروپا که یک اتحادیه سیاسی و اقتصادی است، بیست و هشت کشور از قاره اروپا حضور دارند. در این اتحادیه واحد پول مشترکی به نام یورو معرفی شده است و با اخذ ویزای شینگن یکی از کشورهای عضو این اتحادیه می توان به دیگر کشورهای عضو نیز سفر کرد. این در حالی است که اهالی و مردمان کشورهای عضو اتحادیه اروپا بدون نیاز به ویزا می توانند به دیگر کشورهای عضو در این پیمان سفر کنند.
وضعیت آب و هوای اروپا
قاره اروپا به دلیل قرار گرفتن در منطقه معتدل شمالی با نام قاره سبز شناخته شده است. وجود آب فروان در این قاره باعث ایجاد جنگل های سرسبز و رونق کشاورزی و دامپروری شده است. به طوری که یک سوم از زمین های این قاره قابلیت کشاورزی دارند.
قاره اروپا در کل دارای آب و هوای معتدل می باشد. به طوری که بیش از ده ها هزار سال پیش انسان ها در این قاره سکنی گزیده اند. از عواملی که سبب معتدل شدن هوای این قاره شده است، وجود جریان آب گرم گلف استریم است که جریان آن از اقیانوس به آب های غربی اروپا بر قرار می شود. به همین سبب اکثر اهالی اروپا سفید پوست هستند. برخی از کشورهای اروپا دارای آب و هوای معتدل و فرح بخش هستند و در میان بهترین کشورهای دنیا از لحاظ آب و هوا قرار گرفته اند. اگر با تور اروپا به این قاره زیبا سفر کنید خواهید دید که کشورهای قبرس، یونان، اسپانیا و پرتغال جزو کشورهایی با مطلوب ترین آب و هوا در جهان هستند.
بهترین زمان برای سفر به اروپا
قاره اروپا تقریباً در تمام فصول سال میزبان گردشگران همراه با تور می باشد. چون هر فصل از آن دارای حال و هوای مخصوص به خود است. اگر شما با هدف آشنایی با فرهنگ مردم اروپا در تور اروپا شرکت می کنید، بهتر است بدانید که تمام فصل ها برای سفر مناسب هستند. اما اگر هدف دیگری دارید باید گفت که سفر به اروپا را باید در سه بخش فصل شلوغ، فصل خلوت و فصل معمولی تقسیم کرد. فصل تابستان به عنوان شلوغ ترین فصلی است که مسافران همراه با تور برای سفر انتخاب می کنند. در این فصل هوای روزهای اروپا گرم و آفتابی و شب ها متعادل می باشد. بهترین مکان ها برای سفر به اروپا در فصل تابستان اسکاندیناوی، بریتانیا یا ایرلند هستند. چون در این کشور ها جاذبه های دیدنی در فصول دیگر سال تعطیل است. بهار و پاییز جزء فصول معمولی برای سفر به اروپا به شمار می آیند. در این فصول از سال هوای کشور های اروپایی نسبتاً خوب بوده و صنعت گردشگری فعال است. بهترین مکان ها برای سفر به اروپا در این زمان، کشور های ایتالیا، فرانسه، سوئیس و یونان هستند.

معرفی پروازهای اروپایی
قیمت بلیط هواپیما بستگی دارد که مقصد شما برای سفر، کدام کشور اروپایی باشد. در آژانس های هواپیمایی می توان بلیط های مختلف اروپا را با قیمت های گوناگونی پیدا کرد. از جمله شهرهای اروپایی که بسیار پر طرفدار بوده و گردشگران تور اروپا آن را برای سفر خود انتخاب می کنند، مسکو در روسیه، بارسلون و مادرید در اسپانیا، رم در ایتالیا ، پاریس در فرانسه و لوزان در سوئیس است. برخی از خطوط هوایی ایران که پرواز خود را از ایران به اروپا انجام می دهند عبارتند از : ایژین، ایرفرانس، آلیتالیا، بریتیش ایرویز، امیریتس، ایران ایر، اطلس گلوبال، پگاسوس ایرلاینز و …
فرودگاه های اروپا
از آن جایی که هر ساله بر میزان گردشگران اروپا افزوده می شود، فرودگاه های کشورهای اروپایی نیز به سرعت در حال پیشرفت هستند. به طوری که معروف ترین فرودگاه های بین المللی جهان در قاره اروپا واقع شده اند. برخی از معروف ترین فرودگاه های بین المللی اروپا عبارتند از:
فرودگاه بین المللی وین
این فرودگاه در فاصله 19 کیلومتری از شهر وین که پایتخت اتریش است، قرار گرفته است. فرودگاه وین سالانه بیش از 22 میلیون مسافر را جابه جا می کند.
فرودگاه بارسلونا ال پرات
از شلوغ ترین فرودگاه های موجود در اروپا، فرودگاه بارسلونا ال پرات است. این فرودگاه را به عنوان دروازه ای برای گردشگران تور اروپا در نظر گرفته اند. پروازهایی که در این فرودگاه انجام می شود در اختیار یک شرکت هوایی با قیمت ارزان می باشد. فرودگاه بارسلونا ال پرات سالانه بیش از 39 میلیون مسافر را جابه جا می کند.
فرودگاه بین المللی کلن بن
در 15 کیلومتری جنوب شرقی شهر کلن آلمان فرودگاه کلن بن قرار گرفته است. این فرودگاه 10 میلیون مسافر در سال جابه جامی کند. معماری مدرن، ترمینال کار آمد و ساختمان های تمیز این فرودگاه تحسین گردشگران اروپا را برانگیخته است.
فرودگاه بین المللی کپنهاگ
در شمال اروپا فرودگاه بین المللی کپنهاگ قرار گرفته است که جابهجایی 26 میلیون مسافر را در سال انجام می دهد.
فرودگاه بین المللی مونیخ
این فرودگاه در شمال شرقی شهر مونیخ در کشور آلمان قرار گرفته است. این فرودگاه در بین شلوغ ترین فرودگاه های اروپا جای دارد. فضای این فرودگاه مدرن بوده و دارای پارک بزرگی می باشد. گردشگران تور اروپا می توانند از پارک فرودگاه دیدن کنند و از نمایشگاه های هواپیما در این فرودگاه بازدید به عمل آورند.
فرودگاه بین المللی هیترو لندن
در بین فرودگاه های معروف و مهم شهر لندن فرودگاه بین المللی هیترو قرار گرفته است. این فرودگاه نیز جزء فرودگاه های شلوغ قاره اروپا است.
فرودگاه بین المللی فرانکفورت
چهارمین فرودگاه پر رفت و آمد در قاره اروپا، فرودگاه فرانکفورت می باشد. این فرودگاه مهمترین قطب ترانزیت در دنیا شناخته شده است. بیش از 60 میلیون مسافر در سال از این فرودگاه استفاده می کنند. از عوامل مهمی که سبب شده فرودگاه فرانکفورت به عنوان یکی از بهترین فرودگاه های اروپا شناخته شود، وجود فروشگاه ها و رستوران های متنوع در این فرودگاه و سهولت رفت و آمد بین ترمینال ها می باشد.
جاذبه های گردشگری در تور اروپا
قاره اروپا دارای طبیعتی بی نظیر و آب و هوایی دلپذیر است که لحظات بسیار زیبایی را برای مسافرانی که با تور به این قاره سفر می کنند، رقم می زند. شمار زیادی از جاذبه های دیدنی اروپا در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده اند. در زیر برخی از مکان های دیدنی اروپا را معرفی می کنیم.
توسکانی ایتالیا
یکی از مناطق بسیار زیبا که می توان به همراه تور اروپا از آن دیدن کرد، توسکانی کشور ایتالیا می باشد. تپه های توسکانی نگاه هر بیننده ای را به خود خیره می کنند. درخت های سرو که به صورت خطوط منظم هستند، تاکستان ها و خانه های کشاورزان و مزارع زرد و سبز رنگ در این روستا جاذبه ای طبیعی در قاره اروپا هستند.
[img=0x0]https://safaryar.net/wp-content/uploads/2018/04/Europe-Tors-8.jpg[/img]
پارک ملی دریاچه های پلیتویک کرواسی
در این پارک شانزده دریاچه زیبا به چشم می خورند. پارک ملی پلیتویک در خارج از شهر زاگرب قرار گرفته است. بنابراین مسافران اروپا می توانند در یک سفر یک روزه از این جاذبه طبیعی دیدن کنند. این پارک ملی جزو میراث جهانی یونسکو بوده و دریاچه ها، آبشارها و غار های این پارک دارای شهرت جانی هستند.
صخره های موهر ایرلند
در حاشیه ساحل غربی کشور ایرلند صخره هایی زیبا وجود دارند که به نام صخره های موهر شناخته شده اند. این صخره ها در ارتفاع 120 متری بالاتر از سطح دریا قرار دارند. صخره های موهر مساحت هفت کیلومتر از ساحل را تشکیل داده اند. با برخورد آب های اقیانوس اطلس به این صخره ها می توان از دیدن زیبایی های طبیعت در سفر به این مناطق با تور اروپا لذت برد.
اسوالبارد نروژ
یکی از دور افتاده ترین و شمالی ترین نقطه های زمین اسوالبارد نام دارد. این مجمع الجزایر به وسیله یخچال های قطبی پوشیده شده است. اسوالبارد از بکرترین مقاصد گردشگری اروپا به شمار می آید. این منطقه خالی از سکنه است. حیات وحش موجود در این منطقه دارای شهرت بسیاری است. خرس طبی و گوزن های شمالی از حیوانات این بخش هستند که دیدن آن ها به همراه تور می تواند بسیار جذاب و خاطره انگیز باشد.
[img=0x0]https://safaryar.net/wp-content/uploads/2018/04/Europe-Tors-11.jpg[/img]
غار آبی کاپری ایتالیا
از ویژگی های بارز و خارق العاده غار کاپری وجود رنگ بی نظیری آبی موجود در این غار است. علت پیدایش رنگ آبی در این غار عبور نور خورشید در آب های زیر زمینی و انعکاس آن می باشد. در ورودی این غار آب دریا دارای یک متر ارتفاع می باشد و به هنگام کم شدن ارتفاع آب دریا گردشگران تور اروپا می توانند با سوار شدن در قایق از این منظره طبیعی لذت بسیاری ببرند.
برج ایفل فرانسه
برج ایفل یکی از برج های زیبا و از جمله معروف ترین بناهای جهان است. این برج در شهر پاریس و میدان شان دو مارس قرار گرفته است. برج ایفل در کنار رود سن واقع شده است. این برج دارای ارتفاع 324 متر بوده و به جرأت می توان گفت بسیاری از گردشگران همراه در تور با داشتن آرزوی دیدن این بنای دیدنی، از بازید آن لذت بسیار خواهند برد.
کلیسا فلورانس ایتالیا
کلیسای جامع ایتالیا در دل دومو قرار گرفته است. این سه مجتمع در بین میراث جهانی یونسکو قرار دارند. توریست هایی که از منطقه توسکانی دیدن می کنند از این مجتمع نیز بازدید به عمل می آورند. عمارت کلیسای دومو از جاذبه های دیدنی ایتالیا و از بزرگترین گنبد های آجری ساخته شده در جهان به شمار می آید.
کولوسئوم ایتالیا
تماشاخانه بیضی واری در شهر رم وجود دارد که کولوسئوم نام دارد. این آمفی تئاتر از دیدنی های جذاب در اروپا است. قدمت تاریخی این بنا سبب شده تا سالانه بر میزان تماشاگران آن اضافه شود. ارتفاع این بنا 48 متر بوده و جزو عجایب هفتگانه در قرن اخیر می باشد.
رشته کوه های آلپ سوئیس
طولانی ترین رشته کوه های جهان آلپ نام دارند. این رشته کوه ها 65 درصد از کشور سوئیس را پوشانده اند. کوه های آلپ در حدود 45 میلیون سال پیش به وجود آمده اند. ماجراجویان در تور اروپا برای اسکی، پاراگلایدر و شنا و طبیعت گردی می توانند از کوه های آلپ بازدید می کنند.
سانتورینی یونان
در کشور یونان جزایر بسیاری وجود دارد. شمار این جزایر به شش هزار تا می رسد. سانتورینی یکی از جزایر مشهور در این کشور است. از جاذبه های این جزیره خط ساحلی، ساختمان های سفید و ساحل شنی و قرمز رنگ آن هستند. گردشگران تور اروپا از دیدن صخره های قرمز رنگ جزیره سانتورینی لذت خواهند برد.
معروف ترین مراکز خرید اروپا
گردشگران تور اروپا که علاقه مند به خرید هستند با خرید از فروشگاه های بزرگ شهرهای لندن، پاریس، مادرید و میلان لذت فراوانی می برند. اهداف خرید در اروپا را می توان در سه دسته قرار داد. خرید با قیمت مناسب، خرید از مراکز خریدی که فروش سوغاتی انجام می دهند و خرید برندهای مشهور و خاص. برخی از مهمترین مراکز خرید در اروپا عبارتند از :
[img=0x0]https://safaryar.net/wp-content/uploads/2018/04/Europe-Tors-16.jpg[/img]
مراکز خرید فرانسه
در شهر پاریس فرانسه مراکز خرید و بازارهای دیدنی مختلفی وجود دارند. یکی از این مراکز خرید لس هالس می باشد. لس هالس یکی از مناطق مرکزی شهر پاریس است. مرکز خرید لس هالس در نزدیکی ایستگاه متروی شاتل هالس قرار گرفته که بزرگترین ایستگاه مترو در جهان می باشد. جالب است بدانید برند های معروف جهان و مارک های محلی در این مرکز خرید به فروش می رسند. گردشگران اروپا با بازدید از این مرکز خرید می توانند از سالن های تئاتر و کافه و رستوران های لس هالس نیز اسفاده کنند.
لادفانس پاریس از دیگر مراکز خرید مشهور اروپا است که در شهر پاریس قرار گرفته است. لادفانس به عنوان بزرگترین منطقه تجاری در اروپا شناخته شده است. در این مرکز خرید فروشگاه هایی از برند های معروف جهان وجود دارد. یکی دیگر از بازارهای مشهور فرانسه بازار لوور است که یک بازار زیرزمینی و در نزدیکی موزه لوور است. اولین فروشگاه اپل در فرانسه در بازار لوور واقع شده است. گردشگران اروپا می توانند از شعبه مک دونالد در این بازار نیز دیدن کنند. از دیگر مراکز خرید مهم در فرانسه بازارهای موجود در خیابان شانزه لیزه هستند. این خیابان یکی از مهمترین جاذبه های توریستی در سفر با تور اروپا به شمار می آید.
مراکز خرید ایتالیا
کشور ایتالیا به عنوان پایتخت مد در جهان شناخته شده است. شرکت های تولیدکننده بسیاری از برندهای مشهور در شهر میلان ایتالیا واقع شده اند و فروشگاه های بین المللی دبسیاری در زمینه مد و لباس در شهر میلان قرار دارند. از این رو گردشگران تور اروپا می توانند لباس های گران قیمت، فاخر و همچنین لباس هایی با قیمت مناسب را در مراکز خرید میلان پیدا کنند.
مرکز خرید گالری ویتوریو امانوئل از قدیمی ترین مرکز خرید های جهان است که در شهر میلان قرار دارد. در این مرکز خرید یک هتل هفت ستاره قرار دارد که جزء هتل های مشهور ایتالیا می باشد. در این مرکز علاوه بر خرید و فروش، دورهمی ها و نشست ها نیز انجام می شود. بهترین برند های مد، جواهرات، کتاب و آثار هنری در این مرکز خرید وجود دارند که گردشگران اروپا می توانند از آن ها بازدید کنند. از دیگر مراکز خرید در شهر میلان مرکز خریدBrian & Barryمی باشد. این مرکز خرید دارای دوازده طبقه بوده و گردشکران اروپا می توانند در آن خرید با کیفیت انجام دهند.
مراکز خرید انگلستان
لندن یکی از شهرهای انگلستان است که به شهر دیدنی ها معروف می باشد. این شهر نیز از جمله بزرگترین مراکز مد در جهان شناخته شده است. بنابراین در شهر لندن فروشگاه های لباس  بسیاری وجود دارد. تنوع فروشگاه های شهر لندن آنقدر بالا است که هر گردشگر تور اروپادوست دارد ساعت ها بدون خستگی در میان این بازار ها قدم بزند. آکسفورد یکی از خیابان های شلوغ لندن است که فروشگاه های زیادی در آن قرار دارند. معروف ترین مد های جهان مانند زارا، سواچ، جان لویس، اچ اند ام و …. را می توان در خیابان آکسفورد پیدا کرد. تعداد زیادی از مغازه های اسباب فروشی مرغوب نیز در این خیابان هستند که گردشگران اروپا می توانند از این اسباب بازی ها برای کودکان خود تهیه کنند.
یکی دیگر از خیابان های معروف در لندن خیابان باند می باشد، در این خیابان کالاهای لوکس و جواهرات شیک و زیبا را میتوان خریداری کرد. خیابان باند در غرب لندن قرار دارد و از مناطق ثروتمند نشین این شهر به شمار می آید. برند های معروفی در این خیابان به فروش می رسند که البته دارای قیمت بالایی هستند. مسافران تور اروپا می توانند از دیدن فروشگاه های این خیابان لذت ببرند.
بایدها و نبایدهای سفر با تور اروپا

 • با توجه به پیشرفت های زیادی که در اروپا رخ داده است در جابجایی و استفاده از پول روش های قدیمی رایج است، یعنی مردم از پول نقد بیشتر استفاده می کنند. اکثر کافه ها، رستوران ها و مغازه ها با پول نقد کار می کنند. اگر قصد سفر با تور اروپا دارید پول نقد همراه خود داشته باشید.

 • خرید کردن از کارهای فراموش نشدنی و مهم در هر توری به خصوص تور اروپا محسوب می شود. مهم نیست که شما تا چه میزان خرید می کنید چه کم چه زیاد اما فراموش نکنید که رسید خریدهایتان را نگه دارید و به هنگام برگشت در فرودگاه مالیات پرداختی از خریدهایتان را دریافت کنید. با دریافت مالیات خریدتان چیزی حدود 20 الی 25 درصد از هزینه خریدتان بر میگردد.

 • زمان کاری فروشگاه ها و مراکز خرید در هر کشوری متفاوت است. به عوان مثال زمان استراحت در ایران ساعت 12 تا 13 است اما در کشوری مانند اسپانیا از 13:30 تا 16:30 است. به همین ترتیب ساعت پایان کار هم یکسان نیست پس خریدتان را در طول روز انجام دهید و به ساعت های پایانی شب موکول نکنید.

 • اگر جزء افرادی هستید که عاشق سوسیس، کالباس و پنیر هستند باید بگوییم که شما در اروپا اجازه ندارید که چمدانتان را از این مواد خوردنی و خوشمزه پر کنید، زیرا حمل کردن این نوع مواد غذایی در اروپا ممنوعیت پروازی دارد. بنابراین هرچقدر که دوست دارید تا قبل از پروازتان میل کنید.

 • انتخاب چمدان مناسب با شرایط تان از مهمترین کارهایی است که اگر به درستی انجام ندهید حتما اذیت خواهید شد. گاها با انتخاب یک چمدان بزرگ نه تنها به شما کمک نمی کند بلکه دست و پا گیرتان هم خواهد شد. بنابراین چمدان های بزرگ را رها کنید و از چمدان های کوچک استفاده کنید.

 • از دیگر مواردی که خیلی مهم است زمان سفرتان است. اگر در زمان تعطیلات کشورهای اروپایی سفر می کنید حتما جست و جو کنید که آیا در این ایام مکان های عمومی تعطیل هستند یا خیر. زیرا ممکن است در تعطیلات مسئولین مکان های عمومی مانند موزه ها، کافه ها و یا رستوران ها در مرخصی باشند. پس قبل از سفر از برنامه های زمانی کشور مقصدتان مطلع شوید.

 • مطمئنا اقامت در یک هتل لوکس و مجللی که زنجیره ای هستند و در هر کشوری یک شعبه دارند، بسیار دلچسب است، اما این نکته را فراموش نکین که شما به اروپا سفر می کنید که با فرهنگ مردم آن کشور هم آشنا شوید. ما به شما هتل های کوچکی را پیشنهاد می کنیم که بیشتر با مردم در ارتباط باشید.
  منبع : https://safaryar.net/tours/europe/
پاسخ
#2
ysxcymeibfyvslksapde

http://pecadoras.cl/foro/viewtopic.php?f=20&t=10039
https://forum.cofe.ru/newreply.php?do=ne...%3Cimg+src
http://forum.smashmouthgames.com/viewtop...=4&t=13319
http://playhearthstone.ru/forum/viewtopi...09#p549109
http://sade.forumcrea.com/post.php?tid=3...262286&p=2
http://ez2money.com/vip/forum.php?mod=vi...6051&extra=
پاسخ
#3
axjendghlasmyphcwrqy

http://ikmc.it/showthread.php?9-Oggi-vi-...#post27727
http://1-komp.ru/forum/viewtopic.php?f=3&t=14172
https://neo-2515.000webhostapp.com/showt...0#pid79710
http://forum.mhamartin.sk/viewtopic.php?f=4&t=8006
پاسخ
#4
xrrnjhwogsvcuferfgvr

http://forum.tiger4ads.com/vb/showthread...post260356
http://zolnik4x4.ru/forum/viewtopic.php?f=20&t=20902
http://www.cssn000.com/forum.php?mod=vie...0486&extra=
پاسخ
#5
zjzdvkwyyboxdskbljst

http://forum.andreapp.com/viewtopic.php?f=9&t=307339
http://ez2money.com/vip/forum.php?mod=vi...6513&extra=
http://ww35.ww.w.videogame-reviews.net/v...#p45252434
http://forum.gsm-rom.com/showthread.php?...post675272
http://ks8635.com/viewthread.php?tid=205...D1#pid6427
پاسخ
#6
ebamdwrfrafrhvpzhlyy

http://anpol-vs.cba.pl/showthread.php?ti...2#pid14652
http://www.teameus.info/forum/viewtopic....5&t=263948
http://www.kaci123.com/forum.php?mod=vie...sortid%3D1
پاسخ
#7
игра автома вулкан удачи играт бесплатни казино вулкан онлайн играть в официальный игровой казино с бонусом за регистрацию с выводом казино слава клуб игровые автоматы dolphin s pearl deluxe вулкан престиж бездепозитный бонус 500 онлайн казино где при регистрации начисляют реальные деньги мультигаминатор клуб интернет казино на рубли казино играть онлайн азино com казино онлайн frank топ лицензионных казино 2018 вулкан 24 игровые автоматы официальный сайт платинум slots magic casino бездепозитный бонус казино виртуал сити buran casino бездепозитный бонус самое прибыльное казино онлайн казино с депозитом от 1 рубля онлайн вывод средств в play fortuna игровые автоматы онлайн деньги на счет при регистрации игровой автомат fairy land 1 william hill покер игровой автомат золото пирамида скачать игровые автоматы с выводом денег ва банк казино онлайн играть
پاسخ
#8
молодежка 6 сезон скачать 24 серию торрент рутрекер

[تصویر: 7c67adf5fa3fbbaaa20f1403e2800d82.png]

молодежка 6 сезон 21 серия скачать торрент lostfilm 720

СМОТРЕТЬ СЕРИАЛ ЗДЕСЬ>>>>молодежка 6 сезон 22 серия смотреть онлайн на ютубе как посмотреть молодежка 6 сезон 24 серия молодежка 6 сезон 23 серия на сериал z
молодежка 6 сезон 30 июля 2018 Android
молодежка 6 сезон 19 серия смотреть онлайн бесплатно на русском фансериалс молодежка 6 сезон где можно будет посмотреть молодежка 6 сезон 17 серия торрент 720 amedia молодежка 6 сезон 24 серия смотреть торрент молодежка смотреть 6 сезон субтитры
молодежка 6 сезон скачать торрентом l rutracker
дата выхода молодежка 6 сезон 23 серия трейлер расписание молодежка 6 сезон 21 серия молодежка 6 сезон 7 вк kinokrad молодежка 6 сезон 24 серия молодежка 6 сезон когда 17 серия
выход молодежка 6 сезон 23 серия киного киномакс на Ђйпад
молодежка 6 сезон 24 серия в озвучке лостфильм молодежка 6 сезон 23 серия смотреть онлайн бесплатно на русском hdrezka молодежка 6 сезон смотреть онлайн hd lostfilm на русском
молодежка 6 сезон смотреть онлайн hd 720 дублированный перевод

смотреть бесплатно онлайн фильм молодежка 6 сезон 22 серия full hd
молодежка 6 сезон 7 серий выход молодежка 6 сезон 23 серия скачать торрент lostfilm 1080
молодежка сериал 6 сезон расписание выхода bobfilm
молодежка 6 сезон 23 серия про что
молодежка 6 сезон 24 серия смотреть hd lostfilm

молодежка 2 6 сезон 22 серия гидонлайн gidonline
молодежка 6 сезон 2 скачать торрент alexfilm кино онлайн молодежка 6 сезон 2 серии молодежка 6 сезон 20 серия смотреть онлайн fanserials молодежка 6 сезон 22 серия когда появится в интернете молодежка дата выхода 6 сезона серии
скачать фильмы через торрент молодежка 6 сезон 23 серия кинопрофи
молодежка 6 сезон 121 серия смотреть молодежка смотреть онлайн 6 сезон 21 серия трейлер молодежка сезон 7 эпизод 3 молодежка 6 сезон киногого
молодежка 6 сезон когда выйдет время
смотреть фильм молодежка 6 сезон онлайн бесплатно 6 сезон 10 серия молодежка 6 сезон смотреть онлайн 3 молодежка 6 сезон краткое содержание серий википедия
24 серия 6 сезона молодежка на английском кинопрофи

сериал молодежка 6 сезон 24 серия дата выхода вконтакте BigCinema
премьера молодежка 6 сезон в метро когда выходит молодежка 6 сезон 7
молодежка 6 сезон обзор 1 серии киногоу
дата выхода молодежка 6 сезон 6 серии
смотреть молодежка 6 сезон 24 серию бесплатно HD 720p
молодежка 6 сезон обсуждение 6 серии молодежка 6 сезон 23 серия на youtube во сколько выходит молодежка 6 сезон молодежка 6 сезон 19 серия bigcinema молодежка смотреть 6 сезон ашди
продолжение фильма молодежка 6 сезон баскино
молодежка 6 сезон 17 серия субтитры онлайн телеканал фокс молодежка 6 сезон смотреть онлайн бесплатно киногод молодежка 6 сезон 21 серия где молодежка 6 сезон 20 серия
молодежка 6 сезон 24 серия киноконг iPhone
молодежка 6 сезон 24 серия смотреть онлайн fanserials молодежка 6 сезон смотреть 24 серию бесплатно онлайн на рутубе молодежка 6 сезон правосудие королевы скачать торрент молодежка 6 сезон смотреть онлайн нд резка молодежка лостфильм онлайн 6 сезон
молодежка 6 сезон онлайн рутуб bobfilmhd бобфильм
молодежка 6 сезон 20 серия rutracker молодежка сколько 6 сезон скачать молодежка 6 сезон через торрент lostfilm все серии
молодежка 6 сезон 24 серия лостфильм смотреть онлайн 480
молодежка 6 сезон смотреть 24 серию алексфильм
молодежка 6 сезон 20 серия анонс смотреть онлайн


kinogo club молодежка 6 сезон 21 серия

киного молодежка 6 сезон 23 серия

молодежка 6 сезон обзор к 7 серии

скачать молодежка 6 сезон 23 серия смотреть онлайн

[تصویر: 88b34a2ce64813b47e6d4157dfd34665.png]

[تصویر: 8509d85bd2227c5693d0089050ed58a3.png]

играть war

Бесплатные подарки ЗДЕСЬ>>>>]


как крутить голоса в вк
как научиться взламывать вконтакте
взлом игр вк копатель онлайн
способы взлома страницы в контакте
цена одного голоса в контакте
накрутка подарков вконтакте
как получить подарки вк
бесплатные подарки вк онлайн
баги вконтакте на голоса
взломать страницу вконтакте зная id
world poker скачать
как убрать голос в вк
скачать взлом вк без смс
как поменять голос в вк
.. для iphone
чит в контакте накрутка голосов
стоимость голосов вконтакте беларусь
как сделать голоса вконтакте видео
взлом вк жертвы скачать

как взломать копатель онлайн вк
скачать взлом голосов в контакте
скачать накрутку подарков вконтакте
vk голоса
голоса вконтакте фото
poker на андроид
как взломать елочку в контакте

hit road jack
раскрутка голосов вк
взлом вк онлайн безкоштовно

vkusershack

читы на vk голоса
как взломать вк по логину
взлом запорожье вконтактеоплата голосами вконтакте

раздача голосов вк
پاسخ
#9
omagybohhgfljzevazaz

http://woyaojiaoyou.freehostia.com/bbs/v...5453&extra=
https://pruebasatelite.000webhostapp.com...05.new#new
https://www.summerdreams.group/showthrea...5#pid51645
https://forum.cofe.ru/newreply.php?do=ne...hp?p=14241
https://tokuforum.com/showthread.php?tid...72#pid4172
پاسخ
#10
omyxkhlelpflwsrlypzg

http://fairy.gain.tw/viewthread.php?tid=8239&extra=
http://demo.7910.org/forum/showthread.ph...dex.php?/t
http://forum.tjprasopesky.tk/viewtopic.php?f=3&t=913068
http://weplaytech.net/showthread.php?tid...7#pid32487
http://forum2.projet-mlc86.fr/viewtopic.php?f=2&t=16989
http://www.07zhu.com/forum.php?mod=viewt...1119&extra=

powlxccnpmpbbijpbxck

http://slimbrowser.net/en/forum/viewtopi...3&t=126708
http://forographic.com/viewtopic.php?f=2...18#p399718
http://forum.wackymachines.com/viewtopic...=6&t=23324
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان